Napjaté okamžiky na maďarském okruhu Pannonia-ring.

25.09.2023

Šestý a zároveň předposlední závod sezóny 2023 v rámci seriálu Carbonia cup se odehrál 18.9. 23 a nejen našim jezdcům přinesl vypjaté okamžiky. Protože se tato sezóna, nevyhnutelně přiblížila ke svému finále, téměř všichni jezdci včetně našich z týmu Chabrmotorsport, se snažili vydat ze sebe absolutní maximum aby utržili co nejvíce bodů.

Maďarský Pannonia-ring patří bez pochyby k jednomu z technicky nejnáročnějších okruhů. Na délku 4,7 km připadá 18 často technicky velice náročných zatáček, proto není divu že se zde v tento den odehrálo několik zajímavých a především napínavých soubojů mezi jezdci. Za tým Chabrmotorsport se účastnila, naše známá dvojice- Zdeněk Petan s formulí Tomis 02 a Matěj Chabr s upraveným cestovním vozem Golf.

Matěj na této trati zaznamenal, již od prvních rozjížděk značné zlepšení oproti minulému roku. K zásadnímu zlepšení u něj nastalo, při třetí tréninkové jízdě, kdy byly na jeho vůz nazuty pneumatiky s mnohem měkčí směsí než pneumatiky, které normálně jezdí. Díky tomu se z velké části vyřešily problémy, s přilnavostí přední nápravy a nedotáčivostí. Tato změna byla Matějovi přínosem především do kvalifikační jízdy, kde se mu podařilo zajet velice slušný čas a do závodu startoval z třetí pozice ve skupině A7. Tímto se tedy přesouváme k samotnému závodu Skupiny A. Jakmile se po předstartovním zahřívacím kole zhasly červené semafory které závod odstartovaly, Matěj zvolil riskantní a spíše defenzivní strategii, a po startu se do první rychlé zatáčky vrhnul do vnitřku trati kde je tzv. „špinavá stopa“. Díky tomuto počinu s ještě nedostatečně zahřátými pneumatikami, dostal v první zatáčce smyk a na okamžik se dostal mimo trať .Než se stačil vrátit zpět na trať, ztratil několik pozic, skrze které se musel probojovat zpět na svoji startovní pozici. To se mu během několika nadcházejících minut závodu podařilo a dostal se zpět za jezdce Tomáše Kusého s Lotusem Exige kterého se se mu nakonec nepodařilo předjet. I tak Matěj dosáhl skvělého úspěchu a do cíle dorazil na třetím místě ve skupině A7.

Zdeněk zde na Pannonia-ringu s formulí Tomis 02 startoval poprvé a taktéž i on byl v prvních rozjížďkách velice spokojen  s funkčností a nastavením jeho vozu. Avšak bohužel, během kvalifikační jízdy ho opustilo štěstí a na formuli mu vypověděl službu motor. Do závodu pro něj již nebylo možné nastoupit a tudíž neutržil jediný bod. To už ale, jak všichni víme k motorsportu patří.

V této chvíli náš tým a naše jezdce čeká již poslední závod sezóny 2023 v rámci série Carbonia cup. Grand finále se odehraje na domácím Mosteckém autodromu 15.10. 23 a bude se opravdu na co těšit, protože nás čekají opravdu napínavé souboje, ve kterých se bude rozhodovat o celkových vítězstvích, v jednotlivých skupinách.