Tomáš Chabr st. zpět s formulí Dallara na Italském okruhu Mugello

17.10.2023

Tomáš Chabr st. se po delší pauze, zúčastnil závodu, který se odehrál 5.-8.10. 23 v rámci seriálu Drexler formel cup na Italském okruhu Mugello, nacházející se poblíž města Scarperia e San Piero v Toskánsku. Je to již několik měsíců od posledního závodu, kterého se Tomáš zúčastnil a to z důvodu poškozeného motoru na jeho formuli Dallara F308/11. Před měsícem, byl však do vozu instalován nový, kompletně repasovaný motor, doručený z Francie. Nyní je tedy vůz kompletně připraven, účastnit se téměř všech závodů v rámci tohoto rakouského šampionátu.

Páteční prosluněné odpoledne nabízelo všem jezdcům dvě tréninkové jízdy. Ty byly ideální příležitostí, pro dokonalejší do-nastavení našeho vozu a protože zde Tomáš startoval poprvé, měl tak i možnost zdokonalit svoji traťovou stopu. Startovní pole čítalo 39 přihlášených jezdců, z důvodu tohoto vysokého počtu, byla pořadateli, sobotní kvalifikační jízda rozdělena na dvě skupiny formulí. Každý z jezdců měl tedy pouhých jedenáct minut na zajetí svého nejrychlejšího kvalifikačního času. Tomáš, přestože měl na této trati odjeto pouze několik desítek kilometrů, stačil zajet slušný čas který stačil na sedmou startovní pozici.

Dostáváme se tedy k první nedělní bodované jízdě. Tomáše ihned na začátku závodu, po zhasnutí červených světel potkala smůla v podobě jezdce, který startoval o místo před ním, jenž pokazil pevný start, čímž markantně zpomalil i Tomáše. Ten se poté snažil ztrátu dohnat, avšak v polovině bodované jízdy se na trati kvůli kontaktu dvou jezdců, objevil safety car. Po opětovném restartu Tomášovi již nezbývalo mnoho času k dohnání ztráty a do cíle dojel na osmém místě v kategorii F3 Trophy.

V druhé bodované jízdě se Tomášovi, po skvělém startu podařilo probojovat na čtvrtou pozici, těsně v závěsu za německým jezdcem Danny Ludererem a měl tak velkou šanci ukořistit třetí pozici. Avšak ani v tomto závodě neměl mnoho štěstí a několik posledních minut před koncem závodu, nastala ne jeho voze technická závada, v podobě povoleného restriktoru na airboxu, díky čemuž jeho motor ztratil veškerý výkon. Kvůli této drobné závadě byl nucen zajet do boxů, kde byl problém následně rychle vyřešen, avšak mezitím stačil ztratit již několik pozic a do cíle dorazil až na desátem místě v kategorii F3 Trophy. Obě bodované jízdy v této kategorii ovládl nadaný český jezdec Václav šafář.

V této chvíli již probíhají přípravy na absolutně poslední závod, kterého se náš tým v této sezóně zúčastní. Ten se odehraje 3.-5.11. na italském okruhu Misano World Circuit poblíž města Misano Adriatico, kde bude za náš tým opět figurovat Tomáš Chabr st. s formulí Dallara.