Úspěšný den na brněnském autodromu

28.06.2023

Ve čtvrtek 22.6. se uskutečnil závod, na brněnském autodromu v rámci seriálu Hankook Carbonia cup s názvem Enigoo racing day. 

Již v ranních hodinách bylo jasné, že začátek léta si pro nás na tento den připravil slušné teplotní rekordy. Například teplota povrchu trati, během dne vystoupala až na 55°C, což se kladně projevilo především na přilnavosti a funkčnosti pneumatik. Naopak pro zavodní jezdce a mechaniky to byla pořádná fyzická zátěž, kdy například ve formulovém karbonovém monokoku, může v extrémních vedrech teplota vzduchu dosáhnout až neuvěřitelných 70ti°C. 

Stejně jako na většině závodech, tohoto seriálu, i zde se konaly první dvě tréninkové jízdy, poté kvalifikace a nakonec samotný závod. Za tým Chabrmotorsport startovali dva jezdci- Ondřej Fuk s formulí Tatuus F4 a Zdeněk Petan s formulí Tomis 02. Největší úspěch zaznamenal Ondřej Fuk, který se v průběhu bodované jízdy probojoval na vedoucí pozici. V čele se mu podařilo udržet po zbytek závodu a do cíle dorazil, jako vítěz skupiny D5. Přestože zde na autodromu v Brně s formulí F4, startoval Ondřej poprvé, již během prvních ranních rozjížděk, si velice rychle začal zvykat na jízdní vlastnosti vozu a s každým ujetým kilometrem na této trati, se stále zlepšoval. 

Zdeněk Petan, pro kterého byl start na této trati také premiérou, udržel během závodu svoji startovní pozici  a do cíle dorazil na skvělém třetím místě, ve skupině D2 formulových vozů. 

Již v tuto chvíli probíhají údržbové a přípravné práce našich závodních vozů, na další závod seriálu Hankook Carbonia cup a to konkrétně na závod s názvem F-DRIVE racing day, jenž se odehraje 12.7. na domácím mosteckém autodromu.