Úspěšný závěr sezóny 2023 v italském Misanu!

11.11.2023

Minulý víkend 3.-5. 11 2023 jsme se zúčastnili závodu, v rámci italského šampionátu Zinox F2000 Formula trophy, na italském okruhu Misano world circuit. Jedná se o poslední závod, kterého se náš tým zúčastnil, v sezóně 2023. Za tým Chabrmotorsport zde úřadoval Tomáš Chabr st. s Formulí Dallara F308/11.

Jako obvykle, nás páteční odpoledne čekaly tréninkové jízdy, Tomáš, ačkoli na této trati startoval poprvé, si během několika prvních najetých kilometrů, stačil zvyknout na traťové podmínky a každé ujeté kolo svůj čas vylepšoval. 

V sobotu nás čekala kvalifikační jízda, ačkoliv od ranních hodin, bylo počasí velice proměnlivé a nebylo do poslední chvíle jasné zda se pojede na suchých nebo mokrých pneumatikách, déšť nakonec nepřišel a Tomáš do kvalifikace vyjel na nových suchých pneumatikách. Čas který Tomáš zajel, stačil do první bodované jízdy na čtvrtou startovní pozici.

Nedělní dopoledne jsme se dočkali první bodované jízdy. Jakmile byla ukončena startovní procedura a všichni jezdci byli seřazeni na startovním roštu, závod poté začal. Tomáš Chabr se ihned po startu závodu propadl o jednu pozici zpět, když ho předjel italský jezdec Francesco Solfaroli. Tomášovi se však po dlouhé stíhací jízdě, podařilo Solfaroliho předjet zpět a a tím uhájil svoji startovní pozici až do konce první bodované jízdy.

V druhé bodované jízdě se událo mnoho zajímavých a napínavých soubojů, Tomáš zde nastoupil opět ze čtvrté startovní pozice. Samotný start závodu se Tomášovi zcela nevydařil a propadl se hned o dvě pozice, ve chvíli kdy ho předjeli jezdci Maximilian Malinowski a Edoardo Bonami. V první polovině se však na trati na celá dvě kola, objevil safety car, poté co se Benjamin Berta dostal po kontaktu s Juju Noda mimo trať. Ihned po restartu se Tomáš přetahoval o pátou pozici s Bonamim až jej nakonec předjel a poté hned dotáhnul Malinowskiho a začal soupeřit o čtvrtou pozici. Po této stíhací jízdě jej také předjel a pozici se mu podařilo udržet až do konce závodu. A díky tomu, že závod nedojel ani italský jezdec Andrea Benalli, Tomáš získal skvělé třetí umístění v kategorii ZINF2- Gold. 

Tímto úspěšným a také finálním závodem, je oficiálně sezóna 2023 u konce. Nyní náš celý tým čeká krátký odpočinek, avšak ani během zimní pauzy pro nás není moc běžné že bychom se zrovna nudili, v sezóně 2024 nás čekají nové výzvy, nové cíle a naplánované jsou další nové projekty, takže se v příští sezóně budeme mít určitě na co těšit.