Zahájení sezóny 2023 na Mosteckém autodromu

12.04.2023

V neděli 2.4. 2023 proběhl na domácím Mosteckém okruhu první závod, letošní sezóny v rámci seriálu Hankook Carboniacup. Za tým Chabrmotorsport nastoupily dva závodní vozy. 


Matěj Chabr s vozem Golf 3-B se v závodě umístil na 3. místě ve skupině A7 a na 4. místě v celkovém pořadí skupiny A speciálně upravených cestovních vozů. Dále do závodu nastoupil Zdeněk Petan, který pod naším týmem startuje s formulí Tomis 02 již druhou sezónu a umístil se na 3. místě ve skupině D2 formulových vozů.

První dvě rozjížďky se kvůli vlhké trati jely na mokrých pneumatikách a stejně jako mnohé jezdce a jejich závodní vozy, tak i naše jezdce doprovázely problémy spojené se studeným dubnovým počasím. Do kvalifikační jízdy a závodu jsme nastupovali již na suchých pneumatikách, avšak teplota trati, přes den vystoupala maximálně na pouhých 9°C, takže největší vrásky naším mechanikům, dělalo správné nastavení pneumatik a podvozku, vůči studené trati. I přes tyto ztížené podmínky, dosáhli naši jezdci Zdeněk a Matěj, slušných výsledků a nyní už se připravují na další závod, v rámci tohoto seriálu. Ten se odehraje 9.5. na Slovakiaringu.